Největší tuzemské koncerty všech dob

Pořádání koncertů nemusí být mnohdy jednoduché, jelikož je zde riziko, že zkrátka a jednoduše nepřijdou lidí. Na druhou stranu platí, že když pořadatel dokáže přinést skutečně velké lákadlo, koncert se zaručeně vydaří. Podívejte se proto se mnou ne největší koncerty, které se na našem území uskutečnili.

Kdo uzavírá první desítku?

Je to hned nedávný koncert kapely AC/DC, na který zavítalo na 60 000 diváků. A to i přesto, že byl nahrazen obvyklý zpěvák Axlem Rosem. To však na celkové hudební produkci rozhodně neobralo. Tento koncert však není jediný s takovou návštěvností. Pokud se podíváme hned o 20 let zpátky, je třeba, abych upozornil na koncert bratrů Nedvědů, který se konal v roce 1996 na Strahově. Ten navštívilo také 60 000 lidí. Stejný počet lidí si užila i kapela Kabát v roce 2009, kdy pořádala koncert na Vypichu.

Největší koncerty světa

Jak jsou na tom další vystupující?

O něco lépe se dařilo kapele Elán, kterou bychom mohli zařadit do seznamu těch československých. Ta zvládla svůj rekord v roce 2003, kdy na Letné uspořádala koncert, na který přišlo celých 75 000 diváků. Stejný počet zvládla nalákat i zahraniční legenda U2. A to již v roce 1997, kdy se její koncert odehrál v Praze na Strahově. Páté místo poté uzavírá další zahraniční hvězda, i když lehce tvrdšího žánru. Je to kapela Rolling Stones, která vystoupila v roce 2003 na Letné a její vystoupení si nenechalo ujít 80 000 lidí. Na úspěch z roku 1990 však navázáno nebylo, jelikož to na stejnou kapelu přišlo na Strahov více než 100 000 fanoušků.

nej koncerty v čr

Kdo patří mezi TOP3?

Na třetím místě je kapela Pink Floyd, která u nás vystoupila v roce 1994. Tuto výjimečnou událost si nenechalo ujít celých 115 000 diváků. Ještě o celých 5 000 diváků úspěšnější byl Michael Jackson, který dokázal na svůj koncert v roce 1996 nalákat celkem 120 000 lidí. A kdo je naprostou špičkou z hlediska koncertů u nás? Je to již dvakrát zmíněná kapela Rolling Stones, která u nás bylas i v roce 1995. Právě  tento rok ji navštívilo naprosto unikátních 130 000 lidí – a to na Strahově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *