Klub, nebo volný prostor – co je pro koncert lepší?

Nejenom, že rád navštěvuji koncerty, ale také mám za sebou několik pořadatelských zkušeností. Podívejte se spolu se mnou, co je z hlediska pořádání koncertu lepší. Zda raději uzavřený klub, nebo volný prostor.

Nejprve z pohledu návštěvníků

Je jasné, že pokud se jedná o zimní nebo podzimní akci, je klub nevyhnutelný. V létě ale není problémem uspořádat akci venku. Jako návštěvníci to zcela určitě uvítáme, jelikož jsme na čerstvém vzduchu, máme všude dostatek prostoru a pauzu mezi kapelami můžeme vyplnit různými činnostmi, které mnohdy souvisí s tím, že nám pořadatel nabídne i něco zábavného. Jediné, co může takový den zkazit, je déšť. Pokud je však v záloze třeba prostor ve formě velkých krytých stanů, rozhodně se není čeho obávat.koncert pod nebem

Klub je proti venkovnímu prostoru poměrně neoblíbené řešení, a to hlavně v létě. Už jenom proto, že málokdo chce být při teplém počasí zalezlý uvnitř. To může být spojeno i s velkým horkem, nehledě na zakouřené prostory, které já sám rozhodně nemám nijak v lásce. Kvalitní vzduchotechnika sice může vše vyřešit, ale ne vždy je v klubu dostupná.

Jak je to z pohledu pořadatele?

Podívejte se spolu se mnou také na druhý pohled na konkrétní akce. I ten může být mimo jiné zajímavý. Zde platí, že pořadatelé akcí nejraději volí kluby. Z jakého důvodu? Je zde potřebné zázemí, a to od samotné elektřiny, přes aparaturu, ale i nápoje. U venkovních akcí je nutné všechny tyté konkrétní věci řešit, což může ve výsledku sebrat velké množství koncert v klubučasu, který by byl spojený například s propagací. Navíc platí, že u venkovních akcí je toho mnohem více, co se může pokazit.

Nezapomínejme také na to, že venkovní prostor může být rizikový s ohledem na počasí, protože ne vždy se může povést zajistit dostatečné přístřeší. Zapomínat však nesmíme ani na to, že venkovní akce jsou velmi rizikové v tom, že nám může proklouznout mnoho lidí bez placení. Pokud to budeme chtít eliminovat, je zase třeba investovat nemalé peníze do dalších lidí, nebo také do zábran, díky kterým zabráníme ve vstupu těm, kteří by si nechtěli zaplatit tak, jako ostatní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *