Jak uspořádat koncert?

Hudba je něco, co většina z nás doslova potřebuje ke svému životu. Pokud s tím souhlasíte, podívejte se společně se mnou na to, že nemusíte být vždy jenom konzumentem hudby. Můžete se stát také tím člověkem, který koncert uspořádá. A jak na to? Jelikož s tím mám již několik zkušeností, dokážu vám celkem dobře poradit.

Poptejte se v klubech

Ideálním místem pro koncert jsou kluby, které nabídnou veškeré zázemí jak pro kapelu, tak i hosty. Díky tomu máte o mnoho starostí méně. Takový klub obvykle může zajistit i zvukaře, má k dispozici i aparaturu a o množnosti občerstvení pro každého ani nemluvím. Pokud je to váš první uspořádaný koncert, tuto cestu doporučuji nejvíce.

S mnohými kluby se není problém domluvit na způsobu financování. Buď zaplatíte pronájem a zisk ze vstupného je váš, nebo zaplatíte kapelu a o výdělky se podělíte, či lze najít celou řadu dalších cest, jak zaplatit hudebníky a neprodělat. Poté už stačí jenom získat informace o volných termínech.

jak uspořádat koncert

Kontaktujte kapely

Jakmile máte jasno o termínech, můžete se začít domlouvat s kapelami. Osobně doporučuji volat, jelikož nebudete muset čekat i několik dní na odpověď z mailu. Během pár dní tak budete vědět, jaké kapely mohou a jaké ne. Ideální je nezapomínat na jednoho headlinera, který může být doplněn lokální partou, která hraje zdarma. To je obvyklý koncept většiny koncertů, který zkrátka a jednoduše funguje. Nezkoušejte proto vymýšlet nic nového, jelikož by to bylo zbytečné. Pokud bude hrát jenom hlavní kapela, bude celý večer nuda. Pokud bude headlinerů více, riskujete to, že se vám dané kapely nezaplatí. Rozhodně nemusí patřit k nejlevnějším.

Propagace je základ

Inspirujte se u ostatních. As právě tak to dělejte také. Rozhodně si nemyslete, že svou událost nasdílíte na FB a klub zveřejní info na svém webu. Plakáty vyvěšené po okolí jsou základ. Oslovit ale můžete i lokální noviny či rádia, se soutěží o lístky. Mnoho fanoušků je také schopných pomoci s propagací tak, že roznesou letáčky na akce v okolí, které se konají před tou vaší. Tato strategie je velmi oblíbená a tolerovaná třeba u punkových akcí, kde lidé rádi pomohou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *